با چه روشی بوی بد بدن خود را از بین ببریم؟بوی بد بدن
بوی بد بدن

بوی بد بدن

بوی بد بدن
فرآورده های لبنی نیز غنی از پروتئین هستند که در معده شکسته میشوند و سولفید هیدروژن و متیل مرکاپتان را افزایش داده و موجب بوی بد بدن میشوند , اما بدلیل ارزش غذایی بالایی که دارند , نباید از رژیم حذف شوند. بوی بد بدن و یا دهان از جمله مواردی هستند که کمتر افرادی در مورد آن ها صحبت می کنند. این موضوع کاملاً خصوصی است و بسیاری از عوامل بر آن تأثیر دارند؛ از جمله رژیم غذایی , شغل , ژنتیک , جنسیت و یا داروها.

با چه روشی بوی بد بدن خود را از بین ببریم؟

بوی بد بدن
به گزارش 1ملت امروزه اکثر افراد به روش های متفاوتی متوسل می شوند تا بوی بد دهان و بدن خود را برطرف کنند. حتی گاه سعی می کنند غدد بزاق را مسدود کنند که البته ضرر این کار بیش از فواید آن است. رژیم غذایی سالم از غلات سبوس دار , سبزیجات , میوه ها , سویا , جوانه ها و آجیل داشته باشید. مواد غذایی که می خوریم , تأثیر مستقیم بر بوی بد بدن و تعریق دارند.

رفع بوی بد بدن

1 – مواد غذایی فرآوری شده به مثابه قند و شکر و روغن های هیدروژنه و آرد سفید موجب بد بویی بدن می شوند. آن ها در معده می مانند و فاسد می شوند , بنابراین از خوردن آن ها بپرهیزید.

2 – اگرچه نوشیدنی های کافئین دار به مثابه قهوه , چای , شکلات , سودا و … شیوه ای از زندگی مدرن امروزی شده است , ولی با کاهش مصرف آن ها , افراد خوشبوی بیشتری در اطراف ما وجود خواهند داشت!

3 – گوشت قرمز از جمله مواد غذایی میباشد که هضم آن به کُندی انجام میگیرد مواد غذایی دیرهضم در بدن , سموم و گازهای بدبویی منتشر می کنند که علل بوی بد بدن خواهند بود. یک مطالعه منتشر شده در ماه اوت سال 2006 نشان می دهد که زنان جذب مردهایی می شوند که رژیم غذایی آن ها حاوی مقادیر کمتری گوشت است. این مردها جذاب ترند و بوی بد بدن آن ها به نسبت سایرین بسیار کمتر است.

4 – ادویه جات و ترشی هایی که رایحه قوی دارند , هنگام هضم در بدن گازهای سولفور تولید می کنند که توسط خون جذب و از طریق ریه و منافذ پوست دفع میگردد و این دفع موجب بوی بد بدن می گردد؛ بنابراین در خوردن موادی نظیر , ترشیجات و … متعادل رفتار کنید.

5 – در بعضی موارد , رژیم غذایی حاوی کربوهیدرات ناچیز برای کاهش وزن توصیه میگردد که علاوه بر افزایش چربی خون , باعث آزاد شدن موادی به نام کتون در بدن میگردد که بدبو هستند , از این رو مصرف کربوهیدرات به میزان متعادل , توصیه میگردد

6 – فرآورده های لبنی نیز غنی از پروتئین هستند که در معده شکسته می شوند و سولفید هیدروژن و متیل مرکاپتان را افزایش داده و بوی بد بدن را موجب می شوند , اما به دلیل ارزش غذایی بالایی که دارند , نباید از رژیم حذف شوند. ولی بهتر است به خصوص در افرادی که قادر به هضم مناسب این مواد نیستند , محدود شوند.

7 – دود تنباکو به راحتی وارد جریان خون شده و بعد از جذب , از طریق غدد عرق و ادرار دفع میگردد و بوی نامطلوبی ایجاد میکند این بوی نامطبوع در بدن باقی می ماند , به صورتی که حتی بعد از ترک سیگار نیز تا چند هفته احساس میگردد

8 – بوی بد بدن برخی از افراد ناشی از نوعی اختلال ژنتیکی به نام تری متیل آمینوریاست که در آن بدن قادر به هضم و جذب برخی ترکیبات نیتروژن دار نظیر کولین نیست؛ در نتیجه بدن بوی بد ماهی به خود می گیرد. بسیاری از غذاهایی که حاوی این نوع ترکیب تری متیل آمین (کولین) هستند , عبارتند از: غذاهای دریایی , روغن ماهی , تخم مرغ , جگر , شیر گاو , نخودفرنگی , لوبیا , سویا , بادام زمینی , کلم بروکلی , جوانه و بروکسل.