جلوگیری از سرطان معده با نمک کمترسرطان معده

سرطان معده

تحقیقات پزشکی نشان میدهند که کاهش مصرف نمک خطر ابتلا به سرطان معده را کاهش میدهد. به گزارش 1ملت به نقل از خبرگزاری mena , صندوق جهانی تحقیقات سرطان در انگلیس در تحقیقات خود دریافت که کاهش مصرف نمک خطر ابتلا به سرطان معده را کم میکند این تحقیقات خواستار مصرف کمتر نمک و درج روشن تر ترکیبات تشکیل دهنده مواد غذایی روی بسته بندی های آن شده است. صندوق جهانی تحقیقات سرطان در انگلیس گفت: یک نفر از مجموع هر 7 نفر می تواند در صورت پیروی از توصیه های سلامتی روزانه , خطر ابتلا به بیماری سرطان معده را از خود دور کند.

جلوگیری از سرطان معده با نمک کمتر

برپایه این گزارش , توصیه شده میباشد که مصرف روزانه نمک درحدود ۶ گرم یعنی معادل یک قاشق کوچک باشد اما صندوق یاد شده گفته است: افراد اکثراً به طور متوسط روزانه 8.6 گرم نمک مصرف می کنند. روشن شده میباشد که مصرف زیاد نمک برای فشار خون زیانبار است و ممکن است به ابتلا به بیماری های قلبی و سکته مغزی و نیز سرطان منجر شود.

پیشگیری از سرطان معده

کیت مندوزا , رئیس بخش اطلاعات بهداشتی صندوق جهانی تحقیقات سرطان در انگلیس گفت: درمان موفقیت آمیز بیماری سرطان معده بسیار دشوار است زیرا در اکثر موارد بعد از پیشرفت بیماری تشخیص داده میگردد نامبرده افزود: این امر به اهمیت برگزیده شیوه زندگی برای جلوگیری از ابتلا به بیماری سرطان معده اشاره دارد که در این ارتباط می توان به لزوم کاهش مصرف نمک در غذا و افزایش مصرف میوه و سبزی ها تاکید کرد.

استخر و نکات مهم بهداشت استخر

ضررهای کوچک کردن معده!

جلوگیری از مشکلات دهانی دندان ها